Доросинівська громада
Волинська область, Луцький район

До уваги платників акцизного податку! Інформуємо про контрольні заходи з реєстрації акцизної накладної в зв’язку з доопрацюванням програмного забезпечення

Дата: 24.09.2021 16:22
Кількість переглядів: 316

До уваги платників акцизного податку! Інформуємо про контрольні заходи з реєстрації акцизної накладної в зв’язку з доопрацюванням програмного забезпечення

 

У зв’язку з доопрацюванням програмного забезпечення з приймання та обробки накладних «Акцизна накладна», яке почало діяти з 08.09.2021, управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Волинській області інформує про контрольні заходиз реєстрації акцизної накладної, зокрема:

  1. Перевіряється особа, яка реалізує пальне на наявність ліцензії.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №481) оптова, роздрібна торгівля пальним та зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензій, у разі відсутності ліцензій реалізація забороняється.

Отже, у разі відсутності у суб’єкта господарювання, який реалізує пальне, діючої або призупиненої ліцензії на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, реєстрацію акцизної накладної на реалізацію пального, таким суб’єктом господарювання, буде відмовлено.

  1. Перевіряється доступний обсяг зареєстрованих резервуарів для отримання пального на акцизному складі, на який відвантажується пальне.

Відповідно до ст.230 Податкового кодексу України, платники податку –  розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати: усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів – в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі; усі акцизні склади – в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі –  СЕАРПСЕ).

Контроль здійснюється по достатньому обсягу резервуарів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі – Реєстр), на акцизному складі, на який відвантажується пальне, а саме, достатній обсяг розраховується, як різниця між загальним обсягом резервуарів, які зареєстрованів Реєстрі, та залишків пального, які за даними СЕАРПСЕ, знаходяться на такому складі.

Отже, у разі відсутності інформації, зокрема, по резервуарам, а також у разі перевищення обсягу отримання, зазначеного в акцизній накладній, достатнього об’єму зареєстрованих резервуарів на акцизному складі, у реєстрації такої акцизної накладної буде відмовлено.

  1. Перевіряється допустимий обсяг ТЗ для перевезення пального.

Відповідно до п.231.1. ст.231 Податкового кодексу України, акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Враховуючи положення п. 14 «Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року №408 (із змінами та доповненнями), транспортні засоби реєструються в СЕАРПСЕ, як акцизні склади пересувні, автоматично в разі, коли такі транспортні засоби зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, під час здійснення яких переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, зокрема згідно з даними акцизної накладної, складеної в одному примірнику на підставі даних відповідної митної декларації платником акцизного податку, який ввозить пальне або спирт етиловий на митну територію України. При зазначенні транспортного засобу (пересувний акцизний склад) в акцизній накладній обов’язково вказуєтьсязагальна місткість ємності(секцій), м3.

Зазначаємо, що у разі зміни температури повітря, змінюється обсяг пального, який завантажується в такий транспортний засіб, а не об’єм транспортного засобу. Крім цього, відповідно до норм порядку приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, цистерна може бути заповнена пальним на 0,2 відс. менше від її загального об’єму.

Отже, у разі складання акцизної накладної з обсягом пального, який перевищує загальну місткість ємності (секцій), м3 пересувного акцизного складу, у її реєстрації буде відмовлено.

  1. Перевіряється отримувач пального – суб’єкт господарювання – не платник акцизного податку, на наявність ліцензії на зберігання пального

Згідно ст.15 Закону №481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Ліцензії на зберіганняпальногоотримуються на кожнемісцезберіганняпального.

Ліцензії на право зберіганняпальноговидаються за місцемрозташуваннямісцьзберіганняпальноготерміном на п’ятьроків.

 

Отже, у разіскладанняакцизноїнакладної на суб’єктагосподарювання – не платника акцизного податку, за виключеннямпідприємствам, установам та організаціям, якіповністюутримуються за рахуноккоштів державного абомісцевого бюджету та підприємствам, установам та організаціям державного резерву, у якоговідсутняліцензіяна зберіганняпального, у їїреєстрації буде відмовлено.

 

 

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу контролю за виробництвом

та обігом спирту, спиртовмісної продукції,

алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що                 

використовуються в електронних сигаретах,

обігом марки акцизного податку, обслуговування

акцизних складів та податкових постів                         Галина СУРГЕНТ

 

 

Начальник відділу адміністрування

акцизного податку                                                                        Алла АНДРУЩАК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора