Доросинівська громада
Волинська область, Луцький район

Старт податкової амністії. Для волинян відкрито єдиний рахунок для сплати збору з одноразового добровільного декларування

Дата: 02.09.2021 15:33
Кількість переглядів: 200

Старт податкової амністії. Для волинян відкрито єдиний рахунок для сплати збору з одноразового добровільного декларування

Відсьогодні, 1 вересня 2021 року в Україні стартує одноразове добровільне декларування. Тобто, громадяни мають право подати декларацію про активи, які придбані за доходи, з яких не сплачені податки, перерахувати до держбюджету одноразовий збір і таким чином в законний спосіб уникнути відповідальності за несплату податків в минулому.

Єдиний рахунок для сплати збору з одноразового добровільного декларування волинянами теж вводиться в дію з 1 вересня 2021 року, - інформує Головне управління ДПС у Волинській області.

З реквізитами рахунку для зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 1101110 «Податок на доходи, що сплачується громадянами за результатами подання одноразової декларації» можна ознайомитися за посиланням на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.

«Скористатися правом на податкову амністію і задекларувати свої активи можуть громадяни, котрі є платниками податків та нерезиденти, які колись були зареєстровані платниками податків в Україні. Однак, неповною мірою виконували свої податкові зобов’язання і придбали активи за кошти без сплати податку на доходи фізичних осіб», - коментує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців запевнила, що фахівці податкового адміністрування нададуть необхідну консультаційну допомогу кожному потенційному декларанту. Варто врахувати, що одноразова декларація подається лише через Електронний кабінет.

«Процедура декларування – абсолютно добровільна. Закон не передбачає, що декларант розкриває джерела одержання активів. Тобто, податкова не запитуватиме як зароблені кошти для купівлі майна. Але активи, придбані в результаті кримінального чи корупційного злочину, не можуть бути легалізовані», - уточнює Світлана Савчук.

Відповідно до вимог закону після подання декларації протягом тридцяти днів фізична особа сплачує одноразовий збір, який суттєво менше ставки податку на доходи фізичних осіб.

Зокрема, в рамках податкової амністії запропоновано три ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Вичерпна та актуальна інформація про особливості подання декларації та сплати одноразового збору - у банері «Одноразове добровільне декларування» на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.

Щосереди з 10.00 до 12.00 за номером телефону в Луцьку (0332) 777-106 для декларантів працює пряма телефонна лінія з питань одноразового добровільного декларування.

 

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області

 

ПОГОДЖЕНО:                                                               Світлана САВЧУК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора